Benim gözümle Dünya

Benim gözümle Türkiye

Benim gözümle Etkinlikler

"Sadece kentin değil tüm Fransa’nın sembolü olan Eyfel Kulesi, pek çok gezgin için Paris gezilecek yerler dendiğinde akla gelen ilk mekân.

İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan Flavianus Amfitiyatro olarak dabilinen Collosseo bir arenadır. Usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlandı ve MS 80 yılında Titus döneminde tamamlandı. Daha sonraki

50 dk. yolculuk sonrası Sakız Adası limanına varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından 11:30 kadar serbest zaman ve 11:30 da Sakız Adası EGEBİRLİK ofisimiz önünde buluşma otobüslerimize yerleşme. İlk durağımız Armolia Köyü. 

Şehrin isminin kökeninin ne olduğu konusunda karara varılamamıştır. Bazı tarihçiler ismini, "Laburus" denilen antik Slav şehrinden aldığına inanırlar. Diğerleri ise kelimenin kasabadaki

Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli şehir içi turuna başlıyoruz. 

1/1

Please reload

ŞİRİNCE

Şirince Selçuk merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alan bir köydür. Efes’in terk edilmesinden sonra 15.yy civarında yerleşim görmeye başlamıştır. Mevcut yapılar 19.yy’la tarihlenir.

https://www.sahindogan.com/bergama-akropolu

SığacıkAntik dönemde Teos’un kuzey limanını oluşturan Sığacık, bugün Teos Marina ile çehresi değişen ve konuklarının sayısı artan bir mahalledir. 

Mağaraya girildiğinde büyük bir galeri ile karşılaşılır. Galeri boyunca mağarada binlerce yıl boyunca oluşan sarkıtlardan, makarna tabir edilen ince sarkıtlar ve dantel sarkıtlara kadar çeşitli örnekler mevcuttur. 

Tripolis antik kenti Denizli İli, Buldan İlçesi, Yenicekent Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Başta Plinius ve Ptolemaios olmak üzere birçok antik yazarın metinlerinde adı geçen kent 17 yy. dan itibaren 

İzmir’e 70 km. Mesafededir. İzmir-Çanakkale karayolu’nun 39. kilometresinden Eski Foça’ya döndükten sonra 26 km.lik yol izlenerek Eski Foça'ya ulaşılır.İzmir ile Eski Foça arasında ortalama yarım saatte bir karşılıklı olarak 

Yaşadıklarımı anlatmayı severim. Yaşadıklarımın içine öyküler yerleştirip anlattıklarımla karşımdakilerin dertlerini paylaşır, kederlerini almaya çalışırım.

Dünyada eşsiz güzelliğiyle her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Pamukkale’nin bir benzeri de yer altında gizli.Denizli’nin Honaz ilçesine bağlı Kaklık beldesinde doğal SİT alanı ilan edilen Kaklık Mağarası

Adı "kutsal şehir" anlamına gelen Hierapolis , tanrı Apollon tarafından kurulmuş olan eskilere inanılıyordu. Buharları, yeryüzünün tanrısı Plüton ile ilişkilendirilmiş kutsal kaplıcaları ile ünlüdür. 

Türkiye’nin en yüksek il merkezi olan Kars, doğu Anadolu Bölgesi’nin Erzurum Kars bölümünde yer alıyor. Türkiye’nin en kuzeydoğusunda bulunan Kars, aynı zamanda Ermenistan’la sınır şehri konumunda. 

Türkiye'nin en derin tatlı su gölü Salda, beyaz kumu, suyunun temizliği ve turkuvaz rengiyle oluşan güzel manzarasıyla 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak adlandırılıyor.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Pamukkale, sahip olduğu eşsiz görüntüsüyle ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. Dünyada benzeri çok az olan travertenleriyle ünlü Pamukkale

Denizli'nin şirin ilçesi yeşil Buldan, gerek doğa güzelliği ve havası, gerekse dokuma ve el sanatları ile Ege'nin örülmeye değer bir ilçesidir. 

1/1

Please reload

İstanbul’u ve Türk sanatını dünya piyasasıyla buluşturan Contemporary Istanbul (CI), 14-17 Eylül tarihleri arasında, Akbank desteği ve Ferko ile Yıldız Holding ortak sponsorluğunda Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Denizli Lisesi, 1874’te,  Çatalçeşme Parkı’nın bulunduğu yerde,  Rüştiye Mektebi ismiyle eğitim öğretime başladı. Okulun ilk öğretmeni Hisarlı Ali, ikinci öğretmeni de Halil İbrahim Efendi’ydi. Rüştiye Mektebi’nin üç sınıfı vardı.

Mehmet GÜNEY/İZMİR, (DHA)- İZMİR'de, baharın gelişinin müjdecisi olarak kabul edilen Hıdırellez, Büyükşehir Belediyesi'nin Gündoğdu Meydanı'nda düzenlediği Goran Bregoviç konseri ve mahallelerdeki şenliklerle kutlandı.

renkli anılarla yaşamalı insan, peşinde umut çiçekler, şarkı söyleyerek gözbebeklerinde uzak ülkeler varken, ya da doğarken yeni bir bebek hayatın içine, fısıltılı ninnilerini okşarken bir dağın başında

bakıyorum gökyüzüne asılı bulutlar, çekil diyorum güneşin önündeki bulutlara, rüzgar savruldukça yüzümde gülümseme, okyanus gözlerine bakarken, bahar rengi düşünceler akıyor belleğimden

Nevra UÇKAÇ/İZMİR, (DHA)- İZMİR’de 3 gün sürecek 4'üncü Uluslararası Urla Enginar Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğradı. Gösterilen ilgi, festival süresince yaklaşık 700 tezgahta satış yapacak üreticileri de memnun etti.

Önceki gün Denizli’nin Tavas İlçesine bağlı Kızılcabölük kasabasına gittim. 1912 yılında kasaba haline gelen belde hala aynı posizyonunu koruyor. Kızılcabölüklüler her ne kadar kasaba olsalar da yaşadıkları yerleşimi “köy” olarak ifade ediyorlar.

Mesala “köyün çok arabası vardır” diyorlar.

1/1

Please reload