• Hasan Çelikkol

ROMA'DAN FRANKFURT'A GİDEN YOLCU UÇAĞI

M. Şirketinde Satın alma şefi olarak çalışıyordu. Yeni nişanlanmıştı. Şirketten yıllık iznini almış Roma’ya, nişanlısının yanına gidiyordu. Nişanlısı ile 7 gün boyunca beraber olacağı için de çok mutluydu ve içi içine sığmıyordu.

Şirketten çıkacağı sırada Patronu yanına çağırıp “Nihat, tatil programını biliyorum ama bir sorunumuz var. Kalıplardan birisi kırılmış. Bu kalıbın tamiri gerekiyor, ama kısa sürede tamir edilemezmiş. Yani anlayacağın yenisinin alınması gerekiyor. Üretici firma Alman firması. Bu yüzden sana yol görünüyor gibi. Sen programında küçük bir değişiklik yapsan da Roma’dan önce Frankfurt’a gidip kalıbı alsan olmaz mı?” dedi.

“Olur” dedi, canı çok sıkılmıştı, ama yapacağı bir şey yoktu. Hava Yollarına arayıp Frankfurt’a direk uçuşları sordu. Kendi seyahatine uygun hiç uçak yoktu. Roma’dan Frankfurt’a uçabilirdi ancak. Çaresiz Roma’dan Frankfurt’a kalkan uçakta yer ayırttı.

Adnan Menderes Havaalanına erken gelmişti, uçağının kalkmasına daha çok vardı. Kafeye girip koyu bir neskafe söyledi. Gazete bayiinde Y Gazetesi aldı. Y. Gazetesini seviyordu. haberleri çok basit anlatıyor ve çokça fotoğraf kullanıyordu. Masaya oturup gazetesini okumaya